
Anouk, zangeres des vaderlands en zelfbenoemd moreel kompas van de showbizz, dook vrijdagavond op in Vandaag Inside — je weet wel, dat programma dat ze ooit "om te kotsen" vond. Maar ja, principes zijn mooi, tenzij je kaartjes moet verkopen. Dan schuif je toch gezellig aan naast Johan Derksen, de man die je ooit verketterde, maar nu opeens “geweldig” blijkt. Gek hè, wat een halflege Ziggo Dome met je integriteit kan doen.
Ze zat er dan ook met een helder doel: “Ik moet kaarten verkopen.” Geen omhaal, geen poëtische onzin — gewoon keiharde promotie in de best bekeken talkshow van het land. En daar hangt een prijskaartje aan. “Het is een dure bedoening, hier komen. Je denkt: de rode loper wordt uitgelegd, Anouk komt binnen. Nee, we bekostigen dat allemaal zelf. Het komt uit mijn eigen zak. Tussen de 12.000 en 14.000 euro, per keer dat ik een tv-show doe.”
Dat bedrag? Hoogstwaarschijnlijk voor het transport van haarzelf, haar band, het ego, en de vibe. Misschien ook een paar generale repetities om zeker te zijn dat alles nog werkt. Maar goed, wie wat wil verkopen, moet investeren.
Anouk: 'Ik was een beetje naast mijn schoenen gaan lopen'
Toch was ze ook opvallend zelfkritisch: “Ik was een beetje naast mijn schoenen gaan lopen.” Ze gaf toe dat ze beter minder concerten had kunnen plannen. In alle eerlijkheid, dat inzicht had goedkoper gekund dan veertien mille per aflevering, maar ach — als je dan toch op nationale televisie biecht, doe het dan met stijl.
Ondertussen zat Johan Derksen erbij als een verliefde puber. “Hij vindt mij geweldig,” zei Anouk, en de liefde bleek zowaar wederzijds. Dat hij haar concerten moet missen vanwege de opnames? Geen punt. “Hij is welkom met zijn vrouw op de beste plekken.” Gratis en voor niks, uiteraard — want als je dan toch 14.000 euro investeert in zendtijd, kun je net zo goed wat goede sier maken met een VIP-uitnodiging.
En zo blijkt: eerlijkheid duurt het langst, maar media-aandacht gaat gewoon per factuur.